Publikováno

3 tipy na vůně, které provoní každý domov

Kdo by se nechtěl vrátit po náročné práci do svého bytu… a nenechal by se unášet na vonných vlnách svého domova? Jistě i vy byste rádi přišli do voňavého bytu, kde na vás čeká jen odpočinek a relax.

A právě takovou aromatickou atmosféru pro vás mohou přichystat aromatické difuzéry.

Na vůních rozhodně záleží

A překvapivě to nejsou ty, které můžete každý týden vidět v supermarketu. Těm se obkloukem vyhněte. Nepřírodní vůně založené na chemii nebudou nikdy nic příjemného – jak po vůni, tak po zdravotní stránce.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

1) Nejprve aroma

Raději si trochu připlaťte (opravdu stačí jen lépe vybírat a mnohdy koupíte bytový parfém i levněji, než v obchoďáku a v lepší kvalitě) a můžete si užít přírodní aromatické oleje – je libo sicilský pomeranč, mátu, cedrové dřevo, případně jiné aroma z více jak 100 vůní?

Další zajímavé vůně:

  • mango a papaja,
  • černý pepř s kardamomem,
  • palisandr,
  • leknín,
  • citronová tráva,
  • zelený čaj, levandule a další…

Moji favoriti jsou sladká vanilka, ambra s kořením a nakonec levandule Hokkaidó. Jsou to příjemně nevtíravé vůně, které dokáží krásně prokreslit atmosféru každého z pokojů.

2) Designovka se nikdy neztratí

Při výběru vhodného vonného difuzéru – či chcete li aroma lampy – je důležité začít designem. Ten se snažte snoubit s vzhledem vašeho interiéru.

Do tradičnějšího nábytku z přiznaného dřeva, se hodí především nenápadné stylové kousky, které svým vzhledem nenarušují jinak harmonický celek. Sem se tedy budou hodit typy s aromatickými tyčinkami – klasické skleněné, případně i dřevěné designové.

Naopak do moderního minimalistického interiéru s ostrými hranami bychom vybírali výraznější vůně do bytu, které na sebe rovnou strhnou pozornost.

3) Na velikosti záleží

Při výběru je také důležité zohlednit velikost/objem daného vonného parfému. Menší flakonky musíte logicky častěji doplňovat, takže je s nimi více práce. Ale tato situace má svůj rub i líc – můžete díky menšímu objemu i častěji měnit celé vůně, takže vám bude domov často vonět svěžími aromaty.

Jak vy byste vybírali novou vůni do svého bytu? Inspirovali jste se naším článkem a chcete si provonět svůj interiér? Zkuste se podívat na informační stránky Bytovéparfémy.eu (ano opravdu je to správně i s diakritikou) a najděte tu „SVOU“ milovanou vůni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *