Publikováno

5+1 tipů pro výběr krásného nábytku do vašeho bytu

Jak si vybrat nový nábytek? Jak najít ty nejkrásnější kusy, které vám budou sloužit po dlouhá léta? A kde najít různé styly pro váš nový domov? Nemusíte totiž hledat 1 konkrétní kus (komodu, skříň, židli, stolek…) aby perfektně seděl k ostatním, ale můžete udělat i radikální změnu. Takovou, která oživí celý váš byt.

Rady na živější interiér – začínáme

Chcete také zažít svěží vítr, který vám dodá novou energii? My jsme ho vždy vítali. A dnes vám ukážeme 5 tipů (připravené ve spolupráci se serverem Perfektni-nabytek.cz), které vám pomohou s nalezením nového nádherného nábytku.

Šestou radou je BONUS – tip na neotřelý bytový doplněk, který je v českých kotlinách ještě dost neznámý. Přitom nezabírá žádné místo, nepráší se na něj a dělá solidní parádu. A to v jakékoliv místnosti. Zdá se to nemožné? Je to ale pravda. A tahle designová dekorace vás rozhodně nezruinuje.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Vezměme to postupně. Začneme zlehka a dostaneme se až k detailům:

  1. cena,
  2. styl,
  3. umístění,
  4. barva,
  5. materiály.

Cenovky se nelekejte

Kolik chcete investovat do nového nábytku? Půjdete po sekcích typu „levné“ nebo „luxusní“? Zde bychom vám doporučili nešetřit.

Můžete si sice koupit „nejlevnější komody bílé s leskem“, ale moc radosti z ní mít nebude. Takže zde raději volte dražší typy (od známějších značek), nebo jděte zlatou střední cestou.

Stylovky se neztratí

Máte už doma (například v obývacím pokoji) všechen nábytek moderní? Retro starožitný? Rustiální? Minimalistický? Snažte se tento styl udržet a nekupujte do extra moderního obýváku například pletený taburet. To samé platí například pro koženou perfektní sedací soupravu – k té se například nehodí prosklený moderní konferenční stoleček. Tím byste ho nepříjemně stylově rozhodili. Snažte se bytové sedací prvky kombinovat jednoduše a střízlivě. Divočiny nikdy nevypadají k světu. Stylově se nemohou jednotlivé kusy dost rozcházet.

Umístění je důležité

I umístění jednotlivých kusů má velký vliv na to, jak se v dané místnosti cítíme. Nesmíte zapomenout, že feng šuei rozhodně není výmysl, ale prověřený způsob orientace místnosti i vhodného rozmístění.

Celkově vám doporučujeme, ať máte v místnosti jen 1 dominantní prvek, například gauč a kolem něj (i symetricky) umístětě sedací prvky, židle, koferenční stůl a další užitné kousky nábytku.

Barvou a materiálem vše podtrhnete

Barva a v konečném důsledku i použitý materiál jsou neméně důležité – stejně jako vybraný styl. Například do rustikálního/retro stylu rozhodně patří hnědá barva, případně přiznané dřevo jen s politurou či průhledným lakem/šelakem.

Zde tedy musíte pamatovat jak na daný styl místnosti, tak i celkovou barevnost. Je hloupé mít zelené zdi, modrý/žlutý nábytek a k tomu duhový konferenční stolek (tedy pokud nebydlíte v cirkusu – zde by to bylo vhodné). Snažte se volit příbuzné odstíny. O těch psal například server VelkeSamolepkyNaZed.cz s jeho „barevným kruhem“.

Závěrečný bonusový TIP nakonec

Nebojte, nezapoměli jsme na vás. Naší tajnou zbraní proti nudnému interiéru jsou samolepky na zeď se zvířátky (například ve výběru od serveru o samolepicích dekoracích Krásnesamolepky.cz) – pro nás mají největší energii a sílu právě zvířecí motivy. Gepardi, žirafy a zebry – právě poslední zmíněné jsou neskutečně krásné například v obývacím pokoji v rustikálním stylu.

Jak se vám líbí náš článek, který jsme připravili ve spolupráci s 3 redakcemi magazínů o bydlení? Našli jste v něm něco, co vám pomůže najít váš vysněný nábytek, nebo krásnou bytovou dekoraci?Napište nám své zkušenosti s hledáním vhodného dekorativního doplňku do bytu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *