Publikováno

7 tipů, jak připravit skleník na jaro?

Připravte Váš skleník na jaro!

Stále více lidí si pořizuje skleník, protože vypěstovat si kvalitní opravdové bio potraviny je pro každého zahrádkáře veliká radost. Chuť zeleniny je úplně někde jinde než když si zeleninu koupíte ve vašem supermarketu.

K tomu, abyste mohli i letos začít pěstovat je ale potřeba připravit skleník do optimální kondice.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

 

Jak na přípravu skleníků?

1) Nejprve je potřeba odstranit všechny zbytky rostlin, které vám ve skleníku po zimě zbyly – můžou se v nich ukrývat škůdci a plísně, které by mohly napadnout vaše nové sazenice. Zbytky rostlin hoďte na kompost nebo spalte.

2) Záhony zryjte, zbavíte se tak ještě nevyrostlého plevele, který by vás později mohl zbytečně zaměstnat.

3) Záhony nechte zatím na hrubo, jen ať zemina pěkně ještě promrzne za ranních mrazíků. Zbavíte se tak dalšího plevele.

4) Máte unavenou půdu? Pak je nutná výměna. Pokud však dodržujete výměnu plodin, únava půdy by být neměla. Výměna půdy bývá dost náročná, jak na objem, tak na práci. Předejít se dá vhodným hnojením – hlavně hnojem domácích zvířat, popř. vysadit zelené hnojení a to poté kvalitně zrýt.

5) Jelikož letos byla docela mírná zima, je zde velká hrozba toho, že přižijou škůdci – mezi nejobávanější škůdce patří zejména: mšice a svilušky, půdní háďátka, drátovci a další. K likvidaci škůdců vám pomůže práškové dusíkaté vápno.

6) Aby Vám půda příliš nepromrzla, můžete záhony zakrýt netkanou textílií.

7) Věnujte se opravám skleníku – vyměňte popraskaná skla, dotáhněte všechny spáry a nezapomeňte skleník umýt z obou stran – do vody přidejte ocet, zničíte všechny plísně, které přezimují na skle.

Stejným způsobem zkontrolujte také fóliovník a dejte vše do pořádku, hlavní sezóna už se blíží a letos začne ještě o něco dříve než obvykle.

Už jste připravili svůj skleník na jarní setbu?

2 komentáře u „7 tipů, jak připravit skleník na jaro?

  1. […] již máte připravený skleník na jaro, můžete začít s prvním vyséváním. Zasít lze cukety, celer, keříková rajčaty, […]

  2. […] nadšení pěstitelé, a tak ani letos nemohl váš skleník být bez nových sazenic rajčat? První radost z červených plodů se nedá s ničím srovnat. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *