Publikováno

Alobal má doma každý, ale ne každý ví, na co všechno se dá použít!

Jedna z věcí, kterou doma máte téměř vždy je alobal. Tato speciální fólie se dá využít nejen v kuchyni, je mnohem více možností použití!

Na co všechno se dá alobal použít?

Jak ochránit zásuvky při malování?

Chystáte se vymalovat obývací pokoj, ložnici nebo třeba chodbu? Vypínače a kliky u dveří obalte alobalem, dobře obejme tvar a vám ušetří pozdější mytí a drhnutí barvy.

Jak nespálit koláč? 

Pečete ovocný, tvarohový koláč? Někdy se může stát, že prostředek je syrový, zatímco okraje začínají být nebezpečně tmavé. Zakryjte je kraje proužky alobalu a dopečte koláč s klidem v duši.

Jak rozmělnit ztvrdlý cukr? 

Cukr krystal (zvláště pak ten hnědý) má tendenci tvořit hrudky. Jeho sypkost a hladkost získáte zpět pečením v alobalu na 150 stupňů Celsia, než se začne opět krásně sypat.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Jak vydrhnout hrnec, gril, troubu?

Pokud nemáte drátěnku na nádobí, lze vydrhnout špínu kouskem zmuchlaného alobalu.

Jak udržet pečivo déle teplé? 

Rozpékáte si pečivo, toasty, bagetky? Aby vám pečivo vydrželo déle teplé, zabalte jej do čisté utěrky a tu pak do alobalu.

Jak ušetřit na topení? Zvýšit výhřevnost radiátorů? 

Pomocí oboustranné lepenky přilepte alobal na stěnu za radiátor (lesklejší stranou ven). teplo z radiátoru se tak bude odrážet do prostoru a nebude zbytečně zahřívat zeď.

Jak nabrousit nůžky? 

Nůžky se častým používáním ztupí, jak jim vrátit zpět jejich ostrost? Pomůže alobal, který několikrát přeložíte a pak opakovaně přestřihnete.

Jak vyčistit stříbrné šperky?

Všechny stříbrné cennosti lze lehce vyčistit tak, že do misky vyložené alobalem nelijete horkou vodu a rozmícháte v ní nebělící prostředek na praní. Minutové působení odstraní nečistoty. Poté stříbro opláchněte a osušte.

Jak si zjednodušit žehlení?

Při žehlení se část tepla ztrácí v žehlícím prkně. Pokud pod potah prkna rozložíte alobal, teplo z žehličky se bude odrážet zpět a žehlení se tak stane rychlejší i jednoduší. Pomocí alobalu také vyčistit povrch žehličky.

Jak upevnit uvolněné baterie

Ve starších el. přístrojích občas dochází k oslabení pružinky, která drží baterie pevně na místě. Použijte několikrát přeložený kousek alobalu a vložte ho mezi baterii a kontakt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *