Publikováno

Báječná zima? S dřevěnými peletami jistě!

Chcete toto léto vyrazit na hory, ale obáváte se, že kvůli nákupu topného paliva vám na to zase nezbudou peníze? Poradíme vám, jak ušetřit na topení a zimní dovolenou zároveň!

Když se to vezme kolem a kolem, těch možností výhodného vytápění zase tolik není.

V prvé řadě je tu předražená elektřina nebo zemní plyn, pak je tu také nesmyslná investice do tepelného čerpadla, jejíž návratnost se počítá na několik desítek let. Uhlí se může stát cenově dostupnou variantou, ale co ta špína v kotelně a za nehty nemluvě! Zbývá nám pak klasické dřevo, jenže, kdo by se s ním chtěl štípat a výhřevnost ve výsledku není taková. Co na seznamu zbývá?

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Dřevěné pelety jsou ekonomicky i ekologicky výhodné palivo

Jako nejvíce ekologické a ekonomicky výhodné topení lze s přehledem označit pelety ze dřeva. Na první pohled malé slisované válečky vám vyhřejí domov “natotata“ a ještě ušetří korunky na vytoužené zimní radovánky. Máte-li tedy speciální kotel, není o čem přemýšlet.

Ekonomické palivo

Vezmeme-li v potaz vysokou výhřevnost pelet  (15 – 20 MJ/kg) a nízkou popelnatost, je jejich cena více než přijatelná. Kromě toho, díky možnosti objednání online se náklady ještě snižují, mnohé e-shopy totiž prodávají biomasu se slevou či v rámci akce. Chcete-li ušetřit nakupujte již nyní mimo hlavní topnou sezónu.

Tip! Dřevěné pelety si můžete výhodně objednat u specializovaného prodejce prémiových paliv Enviton.cz

Ekologické palivo

Fosilní paliva jsou zátěží pro životní prostředí, používáním pelet snížíte množství produkovaných emisí. Pelety jsou obnovitelným zdrojem energie a rovněž jsou řešením, jak efektivně využít odpad z dřevovýroby.

Kromě nejoblíbenějších dřevěných pelet, které se vyrábějí z hoblin, pilin a dřevních odpadu, můžete narazit i na agropelety z přebytků zemědělské produkce ( ze sena či slámy). 

Pohodlné palivo

Zaujaly vás dřevěné peletky Praha? Aby ne! Vždyť jejich koupí ušetříte svou peněženku i životní prostředí. To ale není vše, do třetice všeho šetření ulevíte také svým zádům. Žádné náročné štípání dřeva nebo převážení uhlí. Pelety si pohodlně objednáte, necháte přivést a pak už jen nasypete do kotle a užíváte si příjemného a hlavně levného tepla.

Topte chytře s peletami a zimní dovolená už nebude nesplnitelným snem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *