Publikováno

Chcete před zimou ještě opravit a vyčistit fasádu? Jak na to?

Fasáda je ochrannou obálkou každého rodinného domu, která je neustále vystavována působení vnějších vlivů. Fasáda na domě plní také designové účely a je tím prvním, co z vašeho domu všichni uvidí.

Zjišťujete, že na fasádě se začínají objevovat malé praskliny, plísně, mechy a jiné nečistoty? V takovém případě byste tyto problémy měli vyřešit ještě před zimou. Zejména praskliny se mohou přes zimu ještě zvětšit.

Jak dodat fasádám jejich původní odolnost a krásu?

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Složitý proces, který raději zadejte odborníkům

Vrátit fasádám jejich krásu a zbavit je veškerých nečistot a kazů není vůbec jednoduchým procesem. Bez odborného vybavení prakticky nemáte možnost dosáhnout dokonalého výsledku. Na odstranění prachu, mechů, plísní, pylů a dalších organických nečistot je zapotřebí profesionální techniky. Jak probíhá čištění fasád speciálně vyvinutou technologií pro tyto účely, se můžete podívat ZDE. Dokonalého výsledku nedosáhnete ani v případě, že máte doma vysokotlaký vodní čistič. Jen síla vody nestačí. Proto doporučujeme kontaktovat odborníky, kteří vědí jak vyčistit fasádu a pro tyto účely mají to správné vybavení.

  4bydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Nestačí jen vyčistit

Po důkladném a odborném vyčištění uvidíte, že vaší fasádě se znovu vrátila její původní krása. Prach totiž mohl změnit fasádu o několik odstínů a vyčištěním se jí vrátí její původní barva. Rozhodně ale nemáte vyhráno, protože vyčištění samo o sobě nedokáže fasádám vrátit její odolnost, která se působením času neustále snižuje. Je třeba ještě znovu zvýšit odolnost fasády, ta jinak bude dále chátrat. Prodloužit odolnost a životnost pomůže odborný nátěr fasády.

  4bydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02

I při volbě nátěru se spolehněte na odbornou pomoc

Existují různé druhy nátěrů fasády a každý z nich má plnit jiné účely. Vybírat je možné nátěr proti plísni, hydrofobní nátěr nebo antigraffiti nátěr. Každá fasáda má svá specifika a tak i nátěry je třeba volit podle druhu fasády a stupně poškození.

Opět tedy doporučujeme spolupracovat s odborníky a nechat si vybrat ten nejvhodnější nátěr konkrétně pro vaše potřeby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *