Publikováno

Chcete vyčistit boty nebo získat hnojivo pro své pokojovky? Banánová slupka pomůže nejen s tím!

Snědli jste banán a hodláte jeho slupku vyhodit do koše? Pak zadržte, zdánlivě nepotřebný odpad vám může ještě dobře posloužit! Zjistěte, na co všechno je banánová slupka dobrá?

Ve většině případů končí slupka od banánu v koši nebo na kompostu. Přitom tento bezcenný odpad  můžete ještě využít, a to na deset způsobů! Víte jak? 

 

TOP 10 nejlepších nápadů, jak využít banánovou slupku

1. Pomůže vylepšit nejen nedělní oběd

Hodláte k nedělnímu obědu připravit do křupava upečené masíčko, ale bojíte se přílišného vysušení? Dejte spolu s masem péct také slupku od banánu. Uvidíte,jak si pochutnáte, maso bude měkkoučké a přesto šťavnaté!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

2. Přírodní bělidlo zubů

Vnitřní stranou slupky si před jejím vyhozením přejeďte přes zuby. Při pravidelném opakování získáte bělejší úsměv i bez použití drahých bělících prostředků. Slupka obsahuje minerální látky, které navíc posilují zubní sklovinu.

3. Vyčistí vaše boty

Hodláte opět rozzářit své boty použitím krému na obuv? Vyzkoušejte účinek slupky, kterou rozmažete po botě a poté hadříkem vyleštíte. Výsledkem budete mile překvapeni!

4. Prach na listech “pokojovek“?

Vadí vám prach na listech pokojových květin? Namísto vlhkého hadříku použijte slupku, její vnitřní částí přetřete listy.

5. Bio hnojivo

Slupku dejte do uzavíratelné sklenice a zalijte čistou vodou, poté nechte minimálně týden odležet. Čím déle, tím lépe. Pro použití smíchejte s pěti díly vody a používejte jako zálivku pokojových květin. Uvidíte, jak se jim začne dařit.

6. Pryč s bradavicemi!

Trápí vás bradavice? Tento zdravotní problém se objeví zejména po návštěvě veřejného bazénu. Bradavic se snadno zbavíte tak, že ze slupky vystřihnete malý kousek a ten si vnitřní stranou přiložíte na kožní problém a přilepíte náplastí. Tento proces opakujte každý den. vysoký obsah draslíku by měl problém brzy odstranit.

7. Lahůdka pro ptáky

Baví vás pohled z okna na krmítko? Přilákejte ty nejhezčí ptáky slupkou od banánu, která je pro ně lahůdkou!

8. Akné, hemeroidy, vyrážky…

Kožní problémy všeho druhu, hemeroidy, či píchnutí hmyzem, všechny tyto obtíže vyřešíte pravidelným přikládáním banánového “odpadu“ na postižené místo.

9. Pro větší úrodu rajčat

Obalte kořeny rostlin ještě před zasazením do banánové slupky. Nebudete stačit sklízet!

10. Obrana proti mšicím

Napadly vám mšice růže? Využijte banánovou zálivku (viz. výše) a slupky samotné zakopejte poblíž růží do mělké hloubky do země. Mšice odejdou, růže pokvetou.

 

Máte s některým z těchto tipů zkušenosti? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *