Publikováno

Děsí vás předvánoční úklid už nyní? Udělejte si některé činnosti dopředu!

Už jen necelé 2 měsíce zbývají do letošních Vánoc a zanedlouho začne vrcholit to pravé šílenství. Shánění dárků, domlouvání termínů návštěv, pečení cukroví a ještě před Vánoci kompletně uklidit celý interiér.

To je činnost, kterou nemá rád snad nikdo z nás, ale je zapotřebí. I v případě, že nepodceňujete průběžné uklízení domácností, velký úklid před Vánoci je potřeba. Abyste se ale vyhnuli typickému předvánočnímu shonu, můžete některé činnosti „generálního“ úklidu provést už nyní.

Jaké například?

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Třeba čištění koberců

Koberce jsou i v dnešní době, kdy je na trhu spousta druhů podlahových krytin, jedním z nejoblíbenějších materiálů. Důvody k jejich vysoké oblibě jsou jak designové, tak z praktického hlediska. Díky velké nabídce vzorů a druhů je možné vybrat design koberce pro každý typ interiéru. Koberce jsou příjemné na došlápnutí a hřejí od nohou. Bohužel se špiní a mohou vypadat opotřebovaně. Ovšem i zašpiněné a opotřebované koberce se dají vrátit do skvělé kondice. Je ovšem zapotřebí provést správné čištění koberců.

  4bydleni.cz_uklid-plecity_cz_01

Dvě základní možnosti

Rad a tipů, jak vyčistit koberce existuje opravdu mnoho. Čtyři rady, jak se lze na kobercích zbavit skvrn, najdete v tomto článku. Většina tipů ale radí především na čištění skvrn, nikoliv komplexní vyčištění celé plochy koberce. Pokud byste měli celý koberec čistit stejnými postupy, jako v případě skvrn, trval by tento proces i několik dní. Samotné vysavače důkladné čištění nezvládají. Jestli se nechcete s čištěním koberců trápit sami a chcete dosáhnout dokonalého výsledku, můžete na tyto práce kontaktovat specialistu.

 4bydleni.cz_uklid-plecity_cz_02

Pozvěte si firmu a máte po starostech

Pokud si pozvete do své domácnosti specializovanou firmu na čištění koberců, budete mít po starostech. Je nutné, aby firma disponovala kvalitními stroji na čištění. Díky strojovému čištění zůstávají koberce bez skvrn a omladíte jejich vzhled. Navíc je vše hotovo velmi rychle. Moderní stroje ani nevíří prach, což ocení zejména domácnosti s alergiky. Některé úklidové firmy mohou nabízet i čištění čalounění a koberců. Navrátí tedy čistotu nejen koberci, ale i křeslům a sedačkám.

Tyto služby nabízí například společnost David Plecitý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *