Publikováno

Dokonalý spánek zajistí to správné povlečení! Víte, jak ho vybrat?

Znáte ten dokonalý pocit pohodlí, když se zachumláte do čerstvě vypraných peřin? Zjistěte, jak si zajistit příjemné spaní i probuzení!

S kvalitním spánkem jde ruku v ruce i správný výběr povlečení a péče o něj.

Jaké povlečení vybrat ?

Dáváte přednost chladivému saténu nebo jste příznivci příjemného flanelu? Volba materiálu je velice důležitá. Nehleďte jen na barevné zpracování, sebedokonalejší motiv povlečení nenahradí kvalitu materiálu.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Materiál povlečení nebyl dosud podnětem k nákupu? Pak vás asi překvapí, kolik možností existuje!

Povlečení z bavlny – Bavlněné povlečení byl dříve nejvíce voleným materiálem, dnes je však spíše na ústupu, a to z důvodu náročné péče. Po vyprání je povlečení z bavlny zmačkané a tudíž vyžaduje žehlení.

Krepové povlečení – Tento typ povlečení je také z bavlny, ta je ovšem strojově upravená do již ‘’zmačkaného’’ stavu. Povlečení je příjemné na dotyk a pěkné na pohled i bez žehlení. Povlečení krepové lze prát, není však nutné žehlit či mandlovat. Krepové povlečení ocení nejedna žena!

Povlečení z flanelu – Flanel je opět bavlna, ale zase upravená jiným způsobem. Bavlna speciálně pročesávaná. Flanel je nebo také bavlna s oboustranným vlasem, je příjemný a hřejivý materiál, který je vhodný zejména pro chladné zimní měsíce.

Povlečení ze saténu – Satén je symbolem přepychu a luxusu, přesto je to opět upravovaná bavlněná příze, vysoce kvalitní česaná.  Povlečení saténové ocení všichni během horkých letních nocí, kdy příjemně chladí a umožňuje tak nerušený spánek. Satén je o něco dražší oproti ostatním materiálům, má však mnohé výhody. Kromě příjemného chladu ho není nutné žehlit.

Jak často povlečení měnit?

Povlečení je důležité měnit pravidelně, doporučená doba je jednou za dva týdny. Pravidelných praním a výměnou povlečení zabraňujete přílišnému rozmnožení roztočů, které jsou v povlečení na peřinách i polštářích. Povlečení perte na dostatečnou teplotu, minimálně na 50 stupňů Celsia.

Rozměry povlečení

Při nákupu povlečení je důležité dát pozor na rozměry, aby jste nebyli po příchodu domů nemile zaskočeni. Před nákupem si nezapomeňte zjistit rozměry vašich peřin a polštářů, ušetříte si tím náhodné vybírání a následné výměny. Liší se také rozměry povlečení na lůžkoviny dětské a na povlečení standartní.

Jaké povlečení preferujete vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *