Publikováno

Dřevěné podlahy zaručují příjemnou atmosféru

Dřevěné podlahy jsou nejoblíbenější podlahovou krytinou a to především proto, že vzhled dřeva je perfektním doplňkem pro interiér domácnosti a také působí velmi útulně. Dřevěné podlahové krytiny nám přináší také pocit tepla, protože si všichni spojujeme dřevo s ohněm.

Masivní dřevěné podlahové krytiny pro obývací pokoj

Masivní dřevěné podlahy jsou vyrobeny z velmi kvalitního dřevěného materiálu, který zaručuje vysokou pevnost, stabilitu a dlouhou životnost. Tento materiál podporuje v pokoji vlhkost vzduchu, která je neproměnná. Tato podlahová krytina má mnoho pozitivních vlastností, které jsme si výše popsali. Dalšími pozitivními vlastnostmi dřevěných podlahových krytin jsou: tlumení vibrací, možnost renovace téměř bez omezení a dokonalá akustika. Tento druh podlahových krytin má samozřejmě i své zápory a tím je náročná realizace (tmelení, broušení a úprava povrchu).

Dřevěné podlahové krytiny a jejich základ

Základem dřevěných podlahových krytin jsou podlahy z prken, které jsou z měkkého dřeva. Tato podlaha se vyrábí bez povrchové úpravy, ta se realizuje až na kompletní podlaze. Lze do tohoto sektoru zařadit podlahy tesařské, které jsou vyrobeny z desek, které jsou hoblované nebo nehoblované. Další možností podlah jsou fošny. Tyto dřevěné desky neobsahují žádný spoj pro konstrukci a jsou instalovány na tupý sraz na polštáře. Je třeba využít spojovacích materiálů (šrouby nebo
hřebíky). Výhodou je, že podlahovou krytinu lze velmi jednoduše demontovat.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Palubkové podlahy

Tyto podlahové krytiny jsou ve většině případů vyrobeny ze dřeva, jako prkenné podlahy, ale můžeme se setkat i s výjimkou, a to je s využitím dubového dřeva. U této podlahy také není žádná povrchová úprava. Podlaha se konstruuje z desek, které mají všechny čtyři strany opracované. Desky obsahují pera a drážky, které se při montáži
zasunují do sebe. Dále je třeba využít spojovacích materiálů (šrouby nebo hřebíky). Spoje nejsou viditelné, protože jsou kryty polštářem.

Parketové podlahy

Tento typ podlahových krytin je vyroben z jednotlivých parket, které obsahují pero a drážku, čímž se skládají podobně jako stavebnice. Díky tomuto způsobu máme velmi široký obzor při kreativitě a můžeme si seskládat parkety dle svého uvážení.

Mozaikové podlahy

Tento typ podlahové krytiny se skládá z jednotlivých dílů a materiál je také z jednotlivých druhů dřevin (listnaté, jehličnaté a exotické dřeviny). Jednotlivé díly podlahy jsou velmi malých rozměrů a tím se pro nás stávají neomezenou škálou možností ke kreativnímu poskládání podlahy. Tabule jsou připevněny z rubové strany na síťovinu, nebo jsou stranou lícovou spojeny krepovou páskou. Tato páska se po montáži obrousí.

Průmyslová mozaika

Tento typ podlahových krytiny je velmi specifický pro nový druh mozaikových podlahových krytin, které jsou složeny z úzkých proužků, které se skládají do pásů. Kde se drží ty nejmodernější trendy, je tato podlahová krytina velmi oblíbená.

Masivní podlahové krytiny zaručují vysokou kvalitu a vyšší zhodnocení Vaší domácnosti. Je třeba si dávat pozor na to, abyste si vybrali vhodný vzor a barvu, které budou tvořit jednotný styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *