Publikováno

Jaká matrace je nejlepší? Zjistěte to!

Jak poznat, že vybraná matrace je nejlepší? Která vám zajistí pohodlí, zdravý spánek a přitom nebude stát polovinu rozpočtu? Prozkoumali jsme nabídku matrací a nyní vám můžeme doporučit tu nejlepší matraci!

Každý, kdo pátrá po vhodné matraci, má své požadavky a kritéria. Obecně se dá říci, že lidé s oblibou hledají produkt, který bude splňovat jejich přáni, co se ceny, kvality, životnosti i komfortu týče. Zdá se vám to nereálné, nám původně také, ale pak jsme zjistili, že právě takové matrace jsou skutečně k dostání!

Mýty dobré a špatné matrace

Jak to s těmi matracemi vlastně je? Jak poznat ty dobré, kvalitní a ty špatné, nepohodlné a dá se to vůbec poznat? Zeptali jsme se internetového prodejce matrace-vegas.cz a ten nám potvrdil, že až na pár samozřejmých standardů matrací není míra, jenž by oddělovala dobré a špatné matrace.

Zkrátka nelze striktně určit, že dobrá matrace musí mít takovou a takovou šířku, výšku, materiál. Dobrý nákup je odvozen od vašich preferencí a osobních požadavcích na matraci.

Co říkají spotřebitelské testy?

Spotřebitelské testy dokázaly, že pro spáče samotné je téměř nemožné zjistit, na jaké spí matraci, zda jde o pěnovou, latexovou, vzduchovou, gelovou či jiný typ. Co byl každý člověk s jistotou schopen určit byla míra pohodlí, jenž mu matrace nabízela.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

A právě komfort spánku by měl být váš hlavní parametr výběru.

Vyzkoušejte si, jak se na matraci cítíte, jestli nepotřebujete měkčí či tvrdší, z jiného potahového materiálu apod.

Matrace a zdraví zad – Co při spánku tělo potřebuje?

Mezi nejčastější požadavek kupujících patří ten na ortopedickou matraci, jenž poskytuje zádům dostatečnou oporu a uleví od bolestí bederní, krční a nejlépe celé páteře.

Věděli jste, že: Více jak polovina Čechů trpí bolestmi zad a tyto obtíže jsou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti?

I z toho důvodu je jasné, že podmínka ortopedické matrace je více než prioritní! Při našem pátrání po nejlepší matraci jsme narazili na luxusní ortopedické matrace VEGAS, jenž se vyznačují rozdílnou tvrdostí v různých zónách. Asymetrické matrace poskytují dva stupně tvrdosti, podle toho, na jaké straně spíte. Dále jsou tu pak certifikované taštičkové matrace, ty mají jádra z pružin uložené v jednotlivých taštičkách a nabízí tak maximální ortopedické a zdravotní vlastnosti.

Ortopedická taštičková matrace je nejlepší! Foto: matrace-vegas.sk

Dát svým zádům tu správnou oporu!

Obecně se dá říct, že zádům nejvíce vyhovuje matrace s dostatečnou oporou, tedy matrace s vyšší tvrdostí. Váháte s nákupem tvrdé matrace? Samozřejmě, že vaše preference by měly být rozhodující, ale bez toho, aniž byste něco nového zkusili se těžko vybírá.

Na tvrdší matraci si rychle zvyknete a bolest zad vás už nebude trápit tolik nebo vůbec!

Záleží na tom, v jaké poloze spíte!

Správný výběr se odvíjí i od toho, v jaké poloze nejčastěji spíte. Na zádech vyvíjíte jiný tlak než na boku nebo na břiše.

Spánek na zádech – Hlavní úskalí této polohy tkví v prohnutých bedrech a příliš zakloněné hlavě. Ti, kteří spí na zádech také nejčastěji chrápou.

Spánek na břiše – Opět je třeba si pohlídat prohnutí bederní části páteře a postavení lopatek. Důležité je vědět, že při poloze na břiše musí být hlava ve stejné rovině se zbytkem těla, tudíž spát bez polštáře.

Spánek na boku – Poměrně ošemetná spací poloha, při níž dochází k vytlačení ramene z přirozené osy – příčina bolestí v oblasti lopatek. Rovněž je zde riziko nežádoucí rotace pánve, přepadení nohou dopředu a utlačení krční oblasti. Pomáhá výztuž mezi koleny i hlavou a rameny.

Jak na bezbolestný spánek?

Co se spánku bez bolesti zad týče, je třeba si uvědomit, že ani ta nejlepší matrace značky VEGAS nedělá zázraky. V praxi jde o to, že pokud přijdete z práce, kde celý den sedíte na špatné kancelářské židli, v nesprávné poloze (tedy jdete si lehnout s namoženými zády, zkrácenými deltovými svaly a zablokovaným krkem), matrace vám přes noc od těchto obtíží nepomůže.

A to i navzdory tomu, že bude ortopedická.

Pro maximálně pohodlné a bezbolestné spaní je třeba kromě nákupu dobré matrace myslet i na krátké protáhnutí před spaním, stabilizační cvičení na posílení zádového svalstva, správné sezení a minimum stresu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *