Publikováno

Koupelnové radiátory pro vytopení i ozdobení koupelny

Jak vyřešit otázku vytápění koupelny? Není to nic těžkého, v nabídce jsou rozmanité koupelnové radiátory, k vytopení i zútulnění jakékoliv koupelny.

Správně zvolený koupelnový radiátor dokáže příjemně vytopit koupelnu, vysušit ručníky i velké osušky a navíc dodat na příjemném pocitu útulnosti.

Koupelnové radiátory nebo-li žebříky

Pojem radiátor je spíše užíván pro tradiční žebrové, článkové nebo deskové topení, v koupelně se tímto označením myslí topné těleso, jenž svým tvarem připomíná žebřík. Avšak díky tomu nabízejí koupelnové radiátory širší využití, než jen pouhé vytopení. Perfektně slouží k usušení ručníků, osušek i mokrého oblečení, navíc úzké provedení nezabere příliš místa a hodí se tak i pro malé koupelny.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Ideální jako doplňkový zdroj tepla

Provoz koupelnového žebříku lze zajistit různými způsoby. Koupelnový radiátor může být součástí topného systému nebo k němu náleží elektrické topné těleso a výjimkou není ani zajištění chodu kombinací obou možností. Vše je to jen o potřebách vaší domácnosti. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, je vhodné mít žebřík jen jako doplňkový zdroj topení, s jehož pomocí ohřejete vzduch nárazově před sprchováním nebo jiným užitím koupelny.

Tip! S ovládáním teploty v jedné z nejpoužívanějších místností domova pomůže prostorový termostat

Jak vybrat správný žebřík?

Ať jde o sálavé panely nebo koupelnové radiátory, důležitý není ani tak vzhled jako výkon topného tělesa. Má-li být vytápění pokud možno úsporné, pohodlné a efektivní, je třeba zjistit potřebný výkon. Potřebný údaj lze zjistit výpočtem odvíjejícího od množství tepelných ztrát daného pokoje. Orientačně si lze pomoci i tím, že na každý 1 mby mělo připadnout cca 50 W . Zohlednit je třeba vlivy prostředí, stav domu či bytu, celkové zateplení atd.

image

Koupelnový trubkový elektrický radiátor – ukázka e-shopu Mirava.cz

Pro výběr správného radiátoru do koupelny je třeba brát v potaz:

  • výkon
  • počet trubek
  • materiál a kvalitu zpracování
  • max. provozní teplotu

Žebřík jako interiérový doplněk

Vzhled radiátorů sice nepatří mezi nejdůležitější kritérium výběru, přesto je možné jeho design sladit s provedením celé koupelny. Na výběr jsou různé tvary trubek, povrchové úpravy, originální rozměry i barvy. Nemáte-li příliš volných financí, pak doporučujeme volbu čistě bílého žebříku, jako nejlevnější variantu, která i tak plní praktickou a estetickou úlohu.

zebrik-1

Jaký koupelnový radiátor máte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *