Publikováno

Kvalitní spánek díky kvalitním pěnovým matracím

Akční životní styl a rychlé životní tempo nás každodenně obírá o čas, který je určený pro odpočinek a spánek. Naše těla však nejsou stavěna na to, být v neustálém pohybu a potřebují čas na regeneraci a obnovu sil.

Na kvalitu našeho spánku má největší vliv nejen hezky zařízená ložnice, ale také naše lůžko a správně zvolená matrace.

V době spánku musí být tělo dostatečně a rovnoměrně podepřeno

V době spánku musí být tělo dostatečně a rovnoměrně podepřeno a lůžko i matrace musí vyhovovat přirozenému zakřivení těla. V místech, kde jsou vyvýšená místa (boky, ramena) musí ustoupit a tam, kde je naopak potřeba vyplnit kontury těla (pas), toto místo dostatečně vyplní. Nesmějí nikde vznikat extrémní bodové tlaky, aby nebyl narušen krevní oběh. Také by tělo v době spánku nemělo být zabořeno hluboko a ležet tak na měkké matraci v prohlubni. Kvalitní matrace umožní každému spáči pohodlné otáčení a změny polohy bez narušování samotného spánku.

Kvalitní pěnové matrace

Nejčastěji se vyrábějí pěnové matrace ze studené pěny, z polyetherové pěny nebo z viskózní pěny. Většina takových matrací má 5 nebo 7 různých zón ležení. Tyto zóny jsou určené na podepírání a odlehčování těla ve spánku. Proto je možné garantovat kvalitní a odpočinkový spánek a zároveň může tento typ matrací předcházet přeleženinám. Jestliže máte alergie např. na srst či na roztoče, můžete si pořídit matrace se speciálním antialergickým potahem, který je možné i prát.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Pružinové jádro

Pružinové jádro tvořené zušlechtěnými ocelovými pružinami poskytují ideální klidovou polohu páteře. Díky progresivní síle pruží nejdříve jemně a postupně s přibývajícím zatížením pruží pevněji. Jádro je tvořeno zapouzdřenými pružinami, které nejsou pevně propojeny, ale hodně elastickými popruhy. Toto zapouzdřené uložení je patentováno a je jím zajištěna vysoká bodová elasticita. Matrace se optimálně přizpůsobí každému tvaru těla a postará se o ideální klidovou polohu páteře.

Stupně tvrdosti

Při nákupu matrace musíte rozlišovat stupeň tvrdosti. Většina se jich vyrábí ve stupni tvrdosti 2, který je určen pro osoby o hmotnosti mezi 65 a 80 kg. Stupeň tvrdosti 3 je vhodný pro osoby nad 80 kg do cca 100 kg. Záleží na vás, jakou tvrdost preferujete, jestli máte raději měkčí či tvrdší matrace a podle toho můžete také vybírat.

Jaká pěna? Polyetherová, studená nebo viskózní?

Polyetherová pěna je porézní, elastická, dobře prodyšná a tvarově stálá. Je vhodná do matrací pro alergiky, protože nebezpeční roztoči v ní nemají živnou půdu pro svůj výskyt.

Studená pěna se velmi dobře přizpůsobuje tvarům těla a překvapí vás svou tichostí a výbornou bodovou elasticitou. Dalším velkým plus je její dobrá pružnost, přizpůsobivost při ležení a dlouhá životnost. Stejně jako předchozí typ matrace i tato je vhodná pro alergiky.

Příjemný spánek vám zajistí viskózní pěnová matrace, která se přizpůsobí tvaru těla díky jeho teplu. Místa citlivější na tlak jsou zde z tohoto důvodu odlehčena. Mimoto má viskózní pěna skvělou bodovou elasticitu a je někdy označována jako paměťová pěna.

Rozměry pěnových matrací

Nejmenší základní rozměr matrací je od 80x200X10 do 180x200x16. Samozřejmě není žádný problém ani s pořízením matrace na míru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *