Publikováno

Malé dítě a student v domácnosti? Jejich pokoje vyžadují jiné vybavení

Roky běží a vás potomek roste jako z vody a k tomu dostal mladšího bratříčka či sestřičku? Děti v domácnosti znamenají nejen spoustu radosti, smíchu a (přiznejme si to) i hluku, rovněž přichází povinnosti vybavit jejich pokojíčky a pokoje.

Jak vybavit dětský a studentský pokoj? Několik obecných tipů by vám mělo pomoc najít ten správný směr.

S postupujícími roky se mění nároky na dětský pokojíček

Říkáte si, jak to jenom letí? Ještě před chvílí vám vaše roztomilá holčička nosila malované obrázky celé vaše rodiny a dnes už je z ní slečna, která studuje střední či dokonce vysokou školu. Stejně tak jako běží čas, i nároky na vybavení dětského pokojíčku se střídají.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Původně spalo vaše děťátko vedle vaší manželské postele, dnes před vámi stojí student, který se zajímá o nákup sestavy nábytku do studentských pokojů.

Nejdříve jste se snažili, aby váš potomek měl bezpečnou postýlku a dostatek světla a místa pro hraní. Dnes už je načase řešit, zda je pracovní stůl dostatečně osvětlen, zda je místo na všechny osobní věci, a zda má dítě vhodnou židli k sezení.

Pokud se rozhlížíte a hledáte vhodné moderní dětské pokoje pro holky bude se vám hodit několik obecných rad.

Dětský pokoj je samostatný svět, ve kterém platí vlastní pravidla.

Zatímco vy máte ložnici, pracovnu a koutek s knihami, vaše dítě si musí vystačit s jedním pokojem. Ten tedy splňuje hned několik funkcí a přesto nesmí působit přeplněným dojmem. Výhodou je také, když použitý nábytek dokáže tak nějak ‘’růst’’ spolu s vaším potomkem.

Je třeba si uvědomit, že každé dítě je originál, tedy co vyhovuje ‘’děckám od vedle’’, nemusí být to pravé ořechové pro ty vaše raubíře či už skoro dospělé studenty. Stejně tak individuální by tedy měl být i nábytek.

  • měl by nabízet prostor pro hraní, zábavu i lenošení
  • měl by mít dostatek úložných prostorů
  • měl by se dětem líbit

Při vybavování dětské nebo studentského pokoje spolupracujte přímo s jeho budoucími obyvateli. I velmi malé děti dokáží říci, co se jim líbí. Pokoj by měl odpovídat představám a potřebám dítěte.

Zapojte svého syna do vybírání nábytku, protože stylové dětské pokoje pro kluky se vám pravděpodobně budou líbit všechny, ale jen on osobně pozná, že právě tento je ten správný a pro něj dělaný.

Čím více se dítě podílí na úpravě svého pokojíčku, tím více jej bude milovat a vážit si ho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *