Publikováno

Masážní vana nebo sprcha? Poradíme Vám, co zvolit!

Chcete povýšit každodenní hygienu na relaxační zážitek? Pak vás jistě bude zajímat náš článek věnovaný masážním vanám a sprchám.

Přijít z práce a nechat si promasírovat své unavené tělo, to je sen mnoho z nás. Ale, co dělat, když doma není nikdo, kdo by masáž poskytl? odpovědí může být masážní sprcha nebo vana, jaké jsou jejich pro a proti?

Před každým nákupem je třeba zvážit všechny klady a zápory, porovnat jednotlivé produkty. Přesně to tedy uděláme, porovnáme masážní vanu a sprchu v několika důležitých bodech.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

 

1. Masáž těla

Nejčastějšími částmi těla, které po dni v práci bolí jsou záda, hlava, krk, obličej. Záda a krční obratle jsou zatuhlé a při dotyku bolí, hlava bolí v důsledku stresových situací a obličej je namáhaný mimickým pohybem spojeným se stresem. Všechny tyto části lze namasírovat v masážní sprše, ale co vana? Ta masíruje pouze záda, ale co hlava a obličej? Vždyť je to právě masáž hlavy, která pomáhá proti její bolesti a masírovat obličej doporučuje nejedno kosmetické studio jako prevenci proti tvorbě vrásek.

 

2. Intenzita masáže

Někdo má rád masáž intenzivní a silnou, jiný zase preferuje masírování jemnější. Měnit intenzitu masáže lze ve sprše velice snadno poodstoupením od masážních trysek nebo naopak přiblížení k nim mění intenzitu masáže. U vany to takto snadno nejde, buďto si pořídíte drahý model vany, který umožňuje intenzitu masáže regulovat nebo model levný bez této možnosti a budete se muset spokojit s intenzitou jednoho stupně.

 

3. Náklady pořizovací a provozní

Je jisté, že masážní vana spolkne větší sumu peněz nejen při pořízení, ale také při provozu. Vana je podstatně dražší než masážní sprcha, částka se liší až v řádech desítek tisíc korun. Kromě toho je masážní sprchový panel levnější i na samotný provoz. Vana spotřebuje mnohem více vody a ke svému fungování potřebuje také elektřinu. levněji na pořízení a provoz vychází masážní sprcha.

 

4. Čas

Pokud zatoužíte po masáži, pak je třeba v případě vany čekat na její napuštění. Masážní sprcha žádné čekání nevyžaduje, stačí stoupnout do sprchy a pustit vodu, masáž proběhne v intenzitě a časovém období, jak se vám to zrovna hodí.

 

5. Životnost

Masážní vana je často doplněná o složité ovládaní a spoustu komponentů, ty se během krátké doby opotřebují a je třeba nákladné výměny. Sprcha je v tomto ohledu mnohem kvalitnější. Žádné zbytečné prvky, pouze účelné trysky, které jsou vyrobené z kvalitních materiálů a dlouho vydrží.

 

Přesvědčily vás výhody masážní sprchy?

Podívejte se na moderní masážní sprchové panely v e-shopu OkKoupelny.cz. Mimo jiné zde najdete sprchové sety nebo termostatické baterie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *