Publikováno

Nápady, které zpohodlní váš domov – Nenechte si je ujít!

Přemýšlíte nad tím, jak ještě více zpohodlnit svou domácnost? Dáme vám několik praktických tipů, které rozhodně využijete. Jde o nenáročné a finančně dostupné věci, jejichž význam pro vaše pohodlí doma však bude k nezaplacení. Uvidíte!

Všichni mají rádi, když je jim v domácím prostředí příjemně. Jde přece o místo, kde má člověk načerpat nové síly, odpočinout si a relaxovat. Pokud by byl interiér domova nepříjemný a nepohodlný, hrozí celkový rodinný nesoulad, hádky a dusná atmosféra. I z toho důvodu je třeba na pohodlí domova stále pracovat, zlepšovat ho a inovovat.

Předejděte zamračeným pohledům, pohodlné a krásné prostředí lze vykouzlit velmi snadno! Třeba takové prostěradlo Jersey vás dobře naladí hned po ránu.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Jak si udělat doma to právě pohodlí?

Pohodlně se uvelebit v posteli i na pohovce

Komfortní ulehnutí nebo uvelebení má v životě člověka mnohem větší smysl, než možná tušíte. Jde o důležitou část každého dne, během které si můžete “odfrknout“, vypnout, popřemýšlet. Tyto chvíle pomáhají načerpat novou energii a dávají možnost cítit se šťastní.

Pohodlné posezení či ulehnutí má důležitý význam pro celkové zdraví člověka. 

Příjemné prostředí v ložnici

V ložnici den začínáte a také ho končíte, proto jde o jeden z nejdůležitějších pokojů vaší domácnost. Zařiďte si tuto místnost tak, aby vás dobře naladila po ránu a uklidnila večer.

Prostředí by mělo být na jednu stranu uklidňující, nýbrž také plné energie. Pozornost věnujte nejen vhodné výmalbě a interiérovým doplňkům, zájem zaměřte především na svou postel. Je vaše ložní prádlo pohodlné, polštář a matrace zdravotní, deka dostatečně hřejivá? Budíte-li se v noci horkem, pak je nejspíše čas vyměnit flanelové povlečení za jiné, méně hřejivé.

Chcete doma spíše odpočívat než pracovat? Pak si pořiďte krepové povlečení české výroby s žehlicí úpravou.

Útulný obývací pokoj

Stejně tak jako je postel centrem ložnice, je pohovka středobodem obývacího pokoje. Proto by právě ona měla být místem lákajícím k usazení a odpočinku. Její dostatečná velikost a komfortnost by měla umožnit posezení celé rodiny k popovídání nebo společnému shlédnutí filmu.

obývací pokoj

Upevněte své rodinné vztahy během společných chvil na gauči. Jeho pohodlí zvýší nákup měkkých polšťářků nebo hřejivých dek. 

Obývací pokoj by měl být celkové uklizený, klidný a útulný. Celkovou atmosféru můžete podpořit obrazy, interiérovými doplňky a také světlem.

 Více světla, více dobré nálady

Světlo dělá s náladou každého doslova zázraky. Bohužel se málokdy sluníčka dočkáme, a tak je místo pozitivních úsměvů všude přítomná spíše deprese. Naštěstí existuje řešení, jak si přirozené světlo nahradit. LED osvětlení je vhodnou náhradou slunečního svitu. Instalujte led pásky do každé místnosti a projasněte si každý den a každou společnou chvíli, jenž doma strávíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *