Publikováno

Obří pletení je fenoménem! Uplést si jde přehoz na postel nebo deku!

Pletení s obyčejnými jehlicemi už dnes nikoho nepřekvapí. Pokud chcete svému koníčku dodat na atraktivnosti i dalších možnostech vezměte si PVC trubky a upleťte se hřejivou deku nebo přehoz na postel.

S blížíce se zimou je čas sáhnout do svých zásob teplých přízí, vzít pletací jehlice a něco pěkného a hřejivého vytvořit. Taková šála nebo čepice se bude hodit a navíc může jít i o hezký dárek vyrobený s láskou.

Obdarovat kamarádky nebo někoho z rodiny upletenou maličkostí je originální a od srdce!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Je na vás pletení příliš titěrnou prací? V tom případě vám přijde vhod nový trend – obří pletení! I když ženy pletoucí obrovskými jehlicemi vypadají tak trochu bláznivě, do jejich výtvorů se okamžitě zamilujete a budete je chtít také!

Obří pletení vymyslela Laura Bireková z Los Angeles

Pletařek, které jsou v obřím pleteném sběhlé moc není. Jednou z nich je Laura Bireková z LA, která prý tento způsob pletení vynalezla. Ze surové vlny si udělala klubíčka příze o velikosti gymnastického míče a poté přemýšlela nad tím, jaké nástroje k pletení použije, klasické jehlice nepřipadaly v úvahu.

Nejdříve tak zkoušela násady od košťat, ale ty byly malé. Nakonec vzala PVC trubky o délce 1 a půl metru a začala s pletením obřích dek. 

obri-pleteni-1

Proces pletení je stejný jako u klasického, jen je o něco náročnější. Přece jen udržet tak velké pletení není jen tak!

obri-pleteni-2

Obří pletení má své limity, čím více je hotovo, tím těžší jehlice jsou a manipulace se tak ještě více ztěžuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *