Publikováno

Jak na pracovnu nebo domácí kancelář?

Práce z domova je stále oblíbenějším trendem. Zaměstnavatelé ušetří na pronájmu drahých kancelářských prostor a zaměstnanci mohou pracovat v pohodlí svého domova bez nutnosti cestování do práce. Jak si doma vytvořit dokonalou Home Office? 

Stále více lidí pracuje online, odkudkoliv, kde je možnost připojení k WiFi bezdrátovému internetu. Může jít o kavárnu, oblíbenou restauraci nebo obchodní centrum. Mezi nejoblíbenější prostředí k práci však stále patří domov.

Práce doma má řadu výhod!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Není třeba dojíždět, plašit v případě zaspání, nebo řešit, co na sebe. V domácí kanceláři vás nebude rušit příliš hlučný kolega nebo stresovat protivný šéf. Aby bylo pohodlí domácí pracovny dokonalé, je třeba tento prostor “vyladit“ do posledního detailu.

Jak na pracovnu nebo domácí kancelář?

Pracovat se dá na schodech, u jídelního stolu nebo v polo-lehu na gauči. ovšem má-li být pracovní výkon 100% a pohodlí maximální, je třeba si ke své pracovní činnosti vytvořit vlastní prostor.

Domácí pracovna se ve většině případů neobejde bez notebooku, stolního počítače nebo tabletu. Je tedy jisté, že právě počítač a stůl budou hlavními dominantami domácí pracovny.

kancelar-1 koncelar-3

Umístění a vybavení domácí kanceláře

Ideálním místem je místnost vzdálená od centra domácnosti, kvůli klidů a soukromí, které je k naprostému soustředění na práci třeba. Pokud vám to dispozice vašeho domova neumožňují, celou místnost je možné nahradit tichým koutkem v obývacím pokoji nebo ložnici.

Správně rozmístěné police a regály, vhodný stůl a pohodlná kancelářská židle vám zajistí příjemnou atmosféru, pořádek i zdravé sezení při práci. Obecně platí, že čím déle sedíte, tím kvalitnější by kancelářské křeslo mělo být. Dbejte i na dostatečné osvětlení v případě práce přes noc nebo navečer.

kancelar-5 kancelar-7

Nedostatek místa a chytrá řešení

V případě nedostatku místa můžete police nahradit textilními nebo kartonovými boxy, které jsou k sehnání v různých designech a barvách. Praktické jsou také kontejnery na kolečkách, jenž se po práci zasunou pod stůl a nakazí tak vzhled okolí ani nepřekáží. Zvolíte-li police, využijte je jako variabilní odkládací plochu.

kancelar-6 koncelar-2

Velice populární je tzv. úschovné pracoviště, kdy se stůl i další prvky domácí pracovny schovají do skříně a v případě potřeby se jen vysunou ven. Mini pracovna dává možnost oddělení domova a pracovního prostředí, zasunutá nepřekáží a vysunutá poskytuje potřebné pracovní zázemí.

Jakou home office máte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *