Publikováno

Jak připravit dům na zimu? Poradíme

Správné zazimování domu vám ušetří peníze, teplo i nervy! Zjistěte, jak na to!

Stalo se vám minulou zimu, že i když jste byli s rodinou ve svém domě, cítili jste se jako venku na mrazu? Tepelné úniky jsou způsobené špatnou izolací domu! víte, ajk svou dům na zimu připravit?

Zazimování domu

Další vrstva izolace

V podkroví domu se špatná izolace projeví dříve než v jiných částech domu, proto přidejte jednu vrstvu izolace právě do půdní části.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Zatěsnění

Netěsnící okna, věře, trhliny ve zdivu, tudy všudy může zima a mráz pronikat do vašeho domova. Zkontrolujte každý kout svého domova a případné otvory dobře utěsněte.

Nová okna a dveře

Staré okna a dveře způsobují největší tepelné ztráty, zvažte, jestli by se nevyplatilo koupit nové!

Kontrola topení

Kontrola topných těles může odhalit problémy, které by vám v zimě nadělaly mnoho vrásek a starostí. Nechte si zkontrolovat radiátory, komíny i samotný kotel, tak abyste zamezily vzniku obtíží v polovině zimy.

Kontrola okapů

Zkontrolujte stav okapů a případně je vyčistěte od naplavených nečistot, V opačném případě by mohl tající sníh vytopit sklep nebo suterén domu.

Kontrola střechy

Střecha by měla být před příchodem zimy zkontrolována a v případě potřeby opravena. Chybějící nebo vadné tašky by měly být odstraněné a nahrazené novými.

Voda

Všechny venkovní kohoutky je třeba zastavit a z hadic vypustit zbývající vodu. Sklepní potrubí je třeba zaizolovat. Místa v základech domu, kde by mohla prosakovat voda, zkontrolujte.

Příprava pomůcek na odstraňování sněhu

Kamenná sůl, lopata nebo hrabalo na sníh patří mezi základní výbava. Připravte si vše potřebné včas!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *