Publikováno

Proč byste si měli zařídit majetkové pojištění?

Pojišťovny každý rok varují, že stále mnoho lidí nemá zařízeno majetkové pojištění. Pokud i vy takové pojištění nemáte, věřte, že tím velmi riskujete. Stačí jedna událost – například vichřice, prasklé potrubí či přepětí v síti a i u vás doma vznikne škoda, která se může vyšplhat ke statisícům korun.

Bez pojištění vám zbudou jen oči pro pláč a budete řešit problém, kde získat peníze na nákup nového vybavení.

Máte-li pojištění, za poškozené věci dostanete finanční kompenzaci. V tomto článku se dozvíte, jak majetkové pojištění funguje a kde ho zařídíte opravdu výhodně.

Majetkové pojištění jako jistota

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Pojištění majetku se vztahuje na škody, které vzniknou na movitých i nemovitých věcech. Je to kombinace pojištění nemovitosti a domácnosti, které se jinak zařizují každé zvlášť. Pojistka se vztahuje na škody, které vzniknou například na fasádě, střeše, stavebních součástech domu, na anténním systému apod. Vztahuje se také na nábytek, spotřebiče a dokonce i na cennosti a peníze. Do pojištění spadají i domácí zvířata (kromě těch, která chováte pro výdělek).

4bydleni.cz_online_ergo_cz_01

Pojištění je jistotou, že pokud dojde k poškození těchto věcí, dostanete od pojišťovny rychle finanční kompenzaci. Je určitě lepší, pokud je součástí pojistky i pojištění odpovědnosti za škody. Kryje vás v případě, kdy způsobíte škody vy druhé osobě. Více se o pojištění odpovědnosti dočtete zde.

Kolik zaplatíte?

Cena pojištění majetku se určuje individuálně. Některé pojišťovny vyžadují ocenění majetku, ovšem to nemusí být výhodné, protože se cena majetku postupem času mění. Výhodnější je výpočet pojištění na základě velikosti obytné plochy ve spojení s celkovou pojistnou částkou. Domácnost si tak můžete pojistit na částku 800 000 Kč až 7 000 000 Kč.

4bydleni.cz_online_ergo_cz_02

Bližší informace o ceně udává tato kalkulace majetkového pojištění.

Jakou nemovitost lze pojistit?

Majetkové pojištění je možné sjednat u nemovitosti, kterou prokazatelně obýváte nejméně 270 dní v roce. Nelze tedy pojistit například chaty nebo chalupy (viz. časté dotazy k majetkovému pojištění).

Nepodceňujte majetkové pojištění, nikdy nevíte, co se semele. Je lepší být připraven, než se dostat do finanční krize třeba kvůli vichřici, která zničí vaši střechu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *