Publikováno

Půjčky na bydlení – Víte, jaké máte možnosti?

Chcete si půjčit na stavbu domu či rekonstrukci svého stávajícího bydlení? Možností, jak potřebné peníze získat, je několik. Pojďme se na ně blíže podívat. 

Ne všechny půjčky a úvěry mohou vyhovovat vašich potřebám o představách. Pozornost věnujte nejen samotné částce, hledejte výhodnou úrokovou sazbu, absenci poplatků i optimální dobu splacení.

Stavíte či rekonstruujete? Nedostatek financí může vyřešit rychlá hypotéka na bydlení

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Půjčky na bydlení

Nejděte půjčku, jenž bude odpovídat vašim požadavkům!

Hypotéka? Ne na vše jí lze použít

Nejžádanějším finančním produktem v oblasti bydlení je hypotéka, která nabídne zdaleka nejvyšší možnou částku k půjčení si. Jste-li tedy rozhodnutí pro stavbu nového domu či přestavbu toho starého, je hypotéka ideálním řešením. Ovšem ne v každé situaci lze na hypotéku dosáhnout. V případě nesplacených závazků se může stát, že vám banka nepůjčí. Jsou však i další případy, kdy není možné peníze z hypotéky použít. Takový stav nastává kupříkladu při nákupu družstevního bytu.

Potřebujete si půjčit menší částku nebo máte výdaje, které nelze financovat z hypotéky? Účelová půjčka na bydlení od Raiffeisenbank vám nabízí možnost financování stavby či rekonstrukce, či zaplacení členského podílu za družstevní byt. 

Účelový úvěr od Raiffeisenbank je možno využít od 50 tisíc korun až do 2 miliónů korun s úrokem ve výši 8,3%. Peníze si můžete půjčit až na deset let, ovšem půjčku je možné splatit už půl roce.

Chcete-li získat účelovou půjčku, je třeba splnit několik zásadních podmínek. Mezi ty patří zaplacení poplatků za vedení půjčky ve výši 150 korun za každý měsíc a jednorázového poplatku při schválení úvěru ve výši jednoho procenta z půjčené částky. Pro získání potřebných financí je třeba být klientem banky.

Věnujte pozornost úrokové sazbě a fixační době

Důležitým ukazatelem výhodnosti u jakékoliv půjčky je výše úroků. V případě hypotéky doporučujeme vybrat co nejnižší, od věci není promyslet i délku fixační doby, která se většinou řeší po pěti letech. Ovšem, pokud je klient s úrokovou sazbou spokojen, může zvolit klidně delší dobu. Jste-li v situaci, kdy vám nezbývá nic jiného , než na půjčku s vysokou úrokovou sazbou kývnout, pak se vyplatí fixační dobu co nejvíce zkrátit. Mnohé společnosti jsou v tomto ohledu přizpůsobivé a svým zákazníkům nabízí maximální zvýhodnění.

Půjčit si lze nejen na stavební úpravy bydlení!

Rekonstrukce a výstavba jsou nejčastější důvody pro sjednávání úvěru. Jde o výrazné změny, na které je třeba mít dostatek peněz. Ale ne každý potřebuje stavebního zásahu pro zvelebení své domácnosti. Krásnější a modernější bydlení lze zařídit i za pomoci nového nábytku, podlahy nebo výmalby.

Půjčit si můžete i na estetický krb či nové vybavení ložnice. 

Jaké půjčce na bydlení řeknete ano? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *