Publikováno

Jak se připravit na stěhování?

1) Připravujte se dostatečně dopředu

Nebojte se připravovat na stěhování několik týdnů předem. Postupně si rozdělte do krabic a přepravek věci, které již nebudete potřebovat, sezonní oblečení a případně sbírky pokud nějaké máte. Vhodné je rovněž připravit krabice a obalovým seriál, který v den stěhování budete potřebovat ze všeho nejvíce. Dle pana Matouška že stěhovací firmy stěhování Brno je vhodné přípravu stěhování nepodceňovat a nenechávat ji na poslední den, protože se to obvykle zbytečně prodraží.

2) Zajištění vhodné stěhovací firmy

Pokud jste se rozhodli ke stěhování využít profesionální stěhovací firmy, je vhodné ji začít hledat dostatečně dopředu. Zjistěte si co všechno se bude stěhovat, kolik toho bude, zda jsou mezi stěhovanými věcmi nějaké věci nad 100 kg, zda bude nutné něco demontovat či dodatečně balit. Abyste ušetřili, snažte se balicí a demontáží práce provést svépomocí. Ušetříte tak čas, který stěhovací firma u vás stráví a tím ušetříte.

3) Stěhování svépomocí?

Pokud se stěhujete za pomoci vlastních sil, je rovněž vhodné vše naplánovat a připravit se dvakrát tak dobře. Zajistěte dodávku, můžete si ji zapůjčit od známého nebo například z půjčovny. Dále je nutné zajistit osoby, které vám na daný den přijedou se stěhováním pomoct. Přeci jen stěhovat velké skříně, ledničku atd. není jen tak.

Vhodné je i zapůjčit si například stěhovací popruhy, velmi si tím ulehčíte práci.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

4) Jak ušetřit za stěhování?

Ideálním řešení pro maximální úsporu je provedení co možná nejvíce předstěhovacích úkonů svépomocí. Jedná se o balení, demontáž, následnou montáž, vyklizení skříní, úložných prostor atd. Vhodné je rovněž zajistit před místem nakládky i před místem vykládky dostatečně velké parkovací místo. Zkrátí tak dobu nakládky i vykládky a ušetříte nemalé peníze. Dle pana Zemánka z firmy Levné stěhování Praha je rovněž vhodné od stěhovací firmy požadovat předběžný rozpočet, na který je možno se případně odvolat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *