Publikováno

Jak si provonět celý interiér?

Pachy vaření, úklidové prostředky, nevětraný vzduch, to vše spolu vytvoří nepříjemnou kombinaci, která kazí příjemnou domáckou atmosféru. Zjistěte, jak si provonět byt i dům.

Existuje hned několik způsobů, jak si ovzduší doma vylepšit. Který osloví vás? 

Jak si provonět celý byt nebo dům?

Přinášíme vám levné a jednoduché tipy, jak docílit příjemného a svěžího vzduchu u sebe doma.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Aromatické svíčky

Vonné svíčky se dají koupit snad na každém rohu. Najdete je v různých barvách, velikostech i cenových rozmezích. Svíčku je možné postavit kdekoliv potřebujete navodit atmosféru klidu, romantiky nebo nové energie, tedy do koupelny, jídelny nebo obývacího pokoje. Svíčky domácnost provoní a zároveň mohou fungovat i jako pěkná a levná dekorace.

Svařit koření

Svůj domov můžete krásně provonět i svařením různého koření. Namixovat si můžete vlastní směs nebo použít již zaručené kombinace (vánoční svařák apod.). Horkou vodu svařte s kořením a tu pak nalijte do mističky. Mističku položte na topení, kde se vůně bude postupně uvolňovat.

Tip! Použitím hřebíčku získáte účinný odpuzovač proti hmyzu. 

Kůra z citrusů

Rádi si děláte čaj s medem a citrónem? Používáte limetku k dochucení pokrmů? Je pomeranč váš oblíbený zdravý pamlsek? Nevyhazujte kůru z citrusových plodů, položte je na talířek a ten pak na topení. Postupné zahřívání bude z kůry uvolňovat nádherné aroma.

Tip! Tento postup lze použít i s mletou kávou či oblíbenou bylinkou.

Vůně čerstvých květin

Rádi čicháte ke květům? Přineste omamnou a svěží vůni domů. Váza čerstvých květin provoní vaši kuchyni, jídelnu i ložnici. V případě, že máte alergii na pyl, můžete použít květiny umělé a ty pokapat esenciálními oleji.

Vonná sůl voní i hezky vypadá

Do vázy, mystičky nebo svícnu nasypte vonnou sůl do koupele. Výsledkem bude interiérový doplněk vhodný nejen do koupelny, který navíc krásně vypadá.

Aroma lampy a difuzéry

Máte rádi intenzivní vůni? Pak jsou aroma lampy či difuzéry (nádobky s vonnou esencí, která se uvolňuje do vzduchu přes dřevěné tyčinky) ideální volbou.

Jaká je vaše oblíbená vůně? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *