Publikováno

Jak si vyrobit sedací bobík?

Kdo by doma nechtěl mít bobíka na sezení? Jde o všestranného pomocníka nejen v případě početnější návštěvy. Zjistěte, jak si tuto pomůcku a doplněk zároveň vyrobit svépomocí.

Hned po odpočinku na pohovce je puf neboli bobík druhým nejoblíbenějším místem k relaxaci. Možnosti využití se odvíjí od toho, jaké má rozměry. V prvé řadě však jde o praktickou dekoraci, která zachrání návštěvu před sezením na zemi nebo stáním. Puf je také možno používat jako podložku pro nohy nebo dekorativní součást obývacího pokoje. Na bobíka si rádi sednete ke krbu, když se chcete vyhřát záda.

Všestranné využití a krásný design láká k nákupu bobíka, nebo ještě lépe, k jeho vlastnoruční výrobě!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Tipy, jak si vyrobit sedací bobík?

Jeho výroba není vůbec nic složitého, a dá se říci, že to zvládne každá šikovnější hospodyňka. Sedací puf se dá uháčkovat, ušít, uplést a následně vycpat kuličkami z polyesteru či výplní do polštářů. Ovšem možností výroby je také využité staré pneumatiky, překližky a motouzu. Existuje celá řada způsobů, jak si sedací bobík vyrobit, my vám však popíšeme, jak si jej ušít.

DIY sedací bobík – šití

I podomácku ušitý puf může být chloubou vašeho domova. V případě, že budete chtít potah na bobíka prát, čeká vás šití nadvakrát. Nejdříve z látky obyčejné, ten poslouží k vycpání a pak samotný povlak, jehož design může ladit s vaším interiérem, tedy s barvou pohovky, polštářky nebo jinou dekorací. Důležité je zvolit tvar a rozměry a podle toho poté nastříhat díly vybrané látky.

Pozn.: V případě, že zvládáte háčkování, pak doporučujeme povlak bobíku uháčkovat. Hezká je však i šitá varianta. 

Nastříhejte dva stejně veliké kruhy a 25 centimetrů široký pruh (zvolená šířka pruhu bude výška bobíku). Pruh našijte dokola jednoho vystřiženého kruhu, sem tam můžete udělat záhybek. Poté našijte druhý kruh a nezapomeňte si nechat otvor pro plnění – převraťte lícem nahoru.

Po naplnění zašijte otvor a ušijte potah stejným způsobem jako podšívkový. Horní povlak je možné různě ozdobit, vaší kreativitě se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *