Publikováno

Jak skladovat alu kola?

Plánujete přezutí zimních alu disků na letní? Poradíme vám, jak sundané disky očistit a správně uskladnit! Čtěte naše rady a tipy

Kola z lehkých slitin jsou oblíbenou výbavou, která udělá z každého vozu výjimečné auto. Aby byl tento autodoplněk dlouho krásný, je třeba o něj pečovat nejen během používání, také špatné skladování může způsobit nenávratné poškození.

Zjistěte si vše podstatné o péči a uskladnění elektronů!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Údržba kol z lehkých slitin

Alu disky jsou oproti těm plechovým náročnější nejen z finanční stránky, také jejich údržba vyžaduje více času a pozornosti. Pokud mají alu kola krásná, je třeba je pravidelně čistit, a to minimálně jednou týdně při běžném provozu automobilu.

Kola se mají čistit zcela vychladlá, pomocí jemné houby, teplé vody a odmašťovacího saponátu. Použít lze také k tom speciálně určené čistící prostředky. Zcela vyhnout byste se měli agresivním chemických prostředkům a ambrazivním látkám, také hrubé kartáče a houby mohou kolo poškrábat či poškodit.

Očista před uskladněním

Máte-li pro zimní období jiná kola než na léto, pak je třeba dbát na správné uskladnění těch, které zrovna nevyužíváte. Na konci zimní sezóny je nutno zvláště dbát na pečlivou údržbu.

1. Prvním krokem by mělo být odstranění hrubých nečistot, lze použít WAP a disky ostříkat.

2. Dále si připravte kýbl s teplou (ne horkou) vodou, jemnou houbu nebo hadřík a čistící prostředek (k tomu určený nebo běžné saponát).

3. Celé alu disky jemně, ale pečlivě očistěte, nezapomeňte na žádný záhyb.

4. Nechte oschnout a poté můžete kola přeleštit a zabalit do pytlů, aby na ně nesedal prach.

5. Uskladněte litá kola na suchém a čistém místě.

Zanedbání péče o elektrony

Přemůže-li vás nechuť k čištění a uložíte kola bez potřebné údržby, pak riskujete nenávratné poškození. Nečistoty se mohou do barvy kola dostat tak hluboko, že jejich odstranění již nebude možné. Během čištění také zjistíte, zda mají elektrony nějaké vady (popraskání, loupání, bublinky na laku apod.). Tyto defekty je nutné ještě před uskladněním nechat opravit!

Máte nějaké vlastní doporučení, jak alu kola skladovat? Podělte se o ně na našem facebooku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *