Publikováno

Správný komín – spokojená domácnost

Dokážete si představit, jak asi pokazí den, když zjistíte, že váš komín odešel do věčných lovišť? Změnili jste způsob vytápění z plynu na tuhá paliva a vašemu stávajícímu zděnému komínu jste nic neřekli? Potom se nemůžete divit, že začal stávkovat. Stává se to zejména u komínů, kterými najednou začnou proudit agresivní spaliny z tuhých paliv, které rády v komínu kondenzují na kyselé kondenzáty, ty totiž značně poškozují povrch komínového potrubí a pokud nezasáhnete včas, mohou komín narušit natolik, že potom spadne.

Na to je ale lehká pomoc, stačí včas vyměnit také komín a máte po starostech.

Pokud se chystáte měnit otopný systém, zkontrolujte váš stávající komín, pokud je v pořádku, řešte jeho ochranu komínovou vložkou. Zdá-li se vám, že by si komín již zasloužil vyměnit, vsaďte na nerezové komíny. Ptáte se, proč zrovna nerezový komín? Odpověď je velmi jednoduchá, jeho praktické vlastnosti vás nenechají na pochybách. Nerezové komíny jsou vyrobeny z nerezového plechu prvotřídní jakosti, díky své odolnosti vůči extrémním teplotám, vlhkosti i mechanickému a chemickému působení se vyznačují velmi dlouhou životností. Použití správného komínu a doplňků ovlivňuje pozitivně také účinnost a spotřebu paliva při topení krbem, krbovými kamny nebo kotlem na tuhá paliva.

 

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Nerezové komíny

Pokud si s výběrem komínu nevíte rady, nechte si poradit od odborníků, na Komíny-nerez.cz vám rádi poskytnou veškeré informace, spočítají vám optimální rozměry vašeho komínu a doporučí, který komín zvolit. Je to jednoduché, protože komíny nerez se vyrábí po jednotlivých dílech, takže si snadno sestavíte optimální komín na míru. Díky tomu se s komínem také velmi jednoduše manipuluje.

Nerezové komíny nabízí také velké množství doplňků, jako třeba generátor tahu, který vytvoří v komínu správný podtlak, aby nežádoucí spaliny snáz vytáhl pryč a vytvořil tak lepší podmínky pro hoření. Neváhejte proto, navštivte i vy Komíny-nerez.cz a pořiďte si nerezový komín od profesionálů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *