Publikováno

Trendy v bydlení pro rok 2020

 

Pokud máte letos v plánu rekonstrukci vašeho bydlení, či stěhování do nového domu, jistě vás zajímá, jaké trendy v oblasti bydlení vévodí roku 2020.

Dost bylo tmavých barev

Přestože v poslední době byly trendy honosné odstíny tmavých, sytých barev, letos bude všechno jinak. Už na konci sezóny 2019 se dostávaly zpátky do obliby přírodní barvy, které více ladí s ležérním trendem hygge bydlení, jako je například přírodní hořčicová barva. Letošek velí návrat k pastelovým tónům. Jakým? Největším hitem se jeví neo mint, nebo chcete-li po česky pastelová zelená. Nejen na stěnách, ale i doplňky v zelených barvách budou pro letošek na předních příčkách oblíbených barev bytových designerů. Pokud na designéra nemáte peníze, pořiďte si alespoň zelenkavý koberec, například zde https://www.vopi.cz/filtr/zeleny-koberec/. Na této stránce najdete pro inspiraci spoustu druhů koberců a koberečků pro vaši domácnost.

Koberce rozhodně nejsou out!

Myslíte si, že s boomem plovoucích, či vinylových podlah jsou koberce již dávno out? Není pravda. Jak skandinávský, tak i hygge styl bydlení, diktují především útulnost. Tu vytvoříte nejen měkkými polštářky, rozsvícenými svíčkami a měkoučkými přehozy, ale právě kusové koberce pomohou vaši místnost zútulnit a pocitově ji „ohřát“ hned o několik stupňů.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Návrat slaví nejen koberce s vysokým vlasem, které přímo svádí k tomu si ke konferenčnímu stolku dřepnout do huňatých vláken. Pro fajnšmekry, které chtějí dovést své bydlení k dokonalosti, se jeví horkou novinkou i kusové koberce ve formě solitérních kousků vyčiněné kůže. Ne, nehlásíme návrat vyčiněných ovčích kůží z devadesátých let. Letos budou v módě kousky z hovězí, či jačí kůže. Pro vegany udělají stejnou službu i napodobeniny, kvůli kterým neumírají zvířata. Díky moderním technologiím pozná zdařilou napodobeninu od originální kůže snad jen znalec v oboru. Ale nesmíte na napodobenině šetřit.

Nezapomeňte, že kusový koberec, či kůže samy o sobě tvoří dominantu obývací místnosti, a tak je třeba zbytek místnosti citlivě doladit, aby celek působil nedbale elegantně a ne kýčovitě. U bytového designu také platí známé pořekadlo o tom, že méně je někdy více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *