Publikováno

Jak ušetřit v domácnosti? Není to nic nemožného

Pokud se zaměříte na úsporu v domácnosti, zjistíte, že lze účty a výdaje snížit v mnoha položkách. Často si totiž člověk ani neuvědomí, kde všude se dají peníze ušetřit. Jaké jsou tedy možnosti úspory v domácnosti? 

Přijde vám, že už více šetřit nelze? některá drobná opatření vám pomohou ušetřit několik korun, ale i tisíců.

Nápady, jak ušetřit v domácnosti

Jídlo

Na jídle se dá ušetřit i tak, aniž by se to muselo dotknout kvality kupovaných potravin. Výhodné je nakupování ve slevách a akcích, pokud se budete držet sepsaného seznamu, nakoupíte vše potřebné a ještě za dobrou cenu.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Pomáhá také plánování vaření na celý týden, vyhýbání se hotových jídlům a rozdělení jídelníčku na masové a vegetariánské dny. Tím nejen ušetříte, ale také výrazně zlepšíte své zdraví a celkový stav.

kromě toho je důležité zbytečně nevyhazovat potraviny, tedy nakupovat tak, aby jste stihli vše sníst do doby trvanlivosti. Prodloužit dobu spotřeby lze i správným skladováním potravin. Ušetřit lze i využitím starého pečiva na strouhanku, do knedlíků, nákypů, nádivek apod.

Elektřina

Spotřebu elektřiny zjistíte kontrolou elektroměru. Údaj si zapište, abyste mohli úspěch šetření porovnat.

Mezi hlavní možnosti šetření patří změna dodavatele elektřiny, úsporné osvětlení, nákup modernějších spotřebičů.

Zamyslete se také nad tím, jak dlouho stojíte u otevřené ledničky, a zda ji pravidelně odmrazujete. Při vaření je třeba používat pokličky, tlakové hrnce, v případě pečení využívejte zbytkového tepla pro dokončení pokrmů. Perte vždy plnou pračku na nižší teplotu.

Počítač či televizi nenechávejte zapnuté i během nepoužívání.

Voda

Na spotřebě vody se dá ušetřit nahrazením koupání ve vaně za sprchování, výměnou vodovodních baterií za úsporné, dobře těsnícími kohoutky, praním v plné pračce a zaléváním zahrady dešťovou vodou. Nádobí nemyjte pod tekoucí vodou, napusťte si dřez nebo pořiďte myčku na nádobí.

Topení

Největší podíl na ušetření vytápění bude mít nákup nového kotle, ideálně kondenzačního. Důležité je také správné zateplení domu či bytu, optimálně nastavená teplota, dobře těsnící okna i dveře.

Dodržujete všechny doporučení, jak ušetřit v domácnosti?

2 komentáře u „Jak ušetřit v domácnosti? Není to nic nemožného

  1. Nám se doma podařilo zatím nejvíce ušetřit po tom co jsme provedli totální rekonstrukci domu – zateplení fasády a výměny dřevěných oken, v zimě už to bylo dost citelný, jak se u nás teplo nedokázalo udržet. Do toho jsme celkem neplánovaně v létě ještě stihli obměnit dodavatele tepla za novou x energii a na další sezonu jsme měli celkem dobře vystaráno. Tuhle poslední zimu už jsme měli ošéfovanou a veškeré úpravy byly teda dost znatelný. Kotel už nám nemusel běžet naplno, jelikož se nám doma drželo teplo a teďka když nám přišlo vyúčtování tak to bylo ve výsledku poznat i ve finanční úspoře, což byl taky gól. Takže, když se udělá pár důležitých změn, tak se určitě ušetřit dá.

  2. U té vody by chtělo poznamenat, že na to může mít pěkný vliv i toto: https://eshop-schock.cz/content/35-volba-usporne-baterie-aneb-setrime-za-vodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *