Publikováno

Jak ušetřit na praní a sušení prádla? Není to nic složitého!

Nosit vlhké a špinavé prádlo? Dáme vám lepší rady, jak ušetřit za vodu i energii při praní či sušení prádla. Své peníze nemusíte splachovat do odpadu!

Stačí znát pár drobností a vaše účty za vodu a energie budou výrazně nižší. Naše fígle vás nebudou stát téměř žádné úsilí a přesto díky nim ušetříte.

Plaťte méně díky chytré úspoře vody a energie!

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Jak ušetřit na praní a sušení prádla – za vodu a elektřinu?

1. Sušení prádla

Sušte prádlo přirozenou cestou, na sluníčku nebo v sušárně. Sušičky oblečení vysuší sice rychle, ale za rychlost zaplatí nejen samo prádlo, ale také vy, jde o zbytečný žrout energie. Prádlo na slunci uschne přirozenou cestou, navíc získá svěží vůni a bělost – a to i bez chemie!

2. Vždy plná pračka

Pračka s párem ponožek a jedním tričkem spotřebuje stejné množství energie jako pračka plná. Některé typy jsou sice vybavené úsporným režimem pro poloviční množství oblečení, které sníží spotřeby cca o třetinu, i tak se však více vyplatí počkat a naplnit pračku celou.

3. Nevyvařovat a nepředpírat

Bakterie v prádle a oblečení se zničí už při 60 stupních Celsia. Pokud zvolíte program praní na  60 °C, ušetříte oproti vyvářce až 50 procent elektřiny. Pro pravidelné praní používejte program o 30–40 °C. V případě, že prádlo není nijak extrémně špinavé či nemá těžce odstranitelné fleky, doporučujeme vynechat i předpírku.

Jak často perete vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *