Publikováno

Jak ušetřit na půjčce? Dáme vám pár chytrých tipů

Uvažujete o půjčení si nebo už půjčku máte? V každém případě věnujte pozornost našim tipům, jenž vám pomohou ušetřit až několik tisíc korun.

Finanční trh nabízí možnost půjčení si u bankovních institucí i nebankovních společností. Obě varianty mají své pro, přesto ne každá půjčka vám nabídne výhodné řešení vaší situace. Máte potřebu půjčit si a chcete na půjčce ušetřit, pak si nenechte ujít následující řádky.

Nedostatek financí lze řešit půjčkou. 

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Jak ušetřit na půjčce?

Srovnat nabídky více poskytovatelů

Tento tip lze využít nejen v oblasti financí, ale ve všech prostředích, kde existuje konkurence. V dnešní době máte hned několik způsobů, jak jednotlivé půjčky a jejich výhodnost srovnat. Možností je ruční srovnání, které vyžaduje čas i vaše úsilí. Potřebujete-li však peníze rychle, je mnohem lepší využít internetových srovnávačů. Díky nim získáte rychlý přehled o možné výši půjčky, úroku a splatnosti.

Přemýšlíte, kam půjdete pro půjčku? Srovnejte si nabídky poskytovatelů půjček a budete mít hned jasno, kde je to nejvýhodnější!

Využijte slevových a akčních nabídek poskytovatelů půjček

Finanční trh je vysoce konkurenční prostředí, kam přibývají nové a nové společnosti. Z toho důvodu nabízí poskytovatelé nejrůznější akční nabídky, v rámci kterých si udržují či získávají své klienty. Procentuální zvýhodnění k půjčce je nejen součást reklamní kampaně dané společnosti, jde především o vaší šanci, jak na půjčce ušetřit.

Pravidelným sledováním akcí můžete získat skutečně výhodnou půjčku, příkladem je rychlá půjčka od Zaplo.

Nastavte si splátkový kalendář dle svých finančních možností

Obecně platí pravidlo: čím kratší doba, tím větší úspora. Ovšem tato rada je velmi individuální, záleží to na podmínkách krátkodobé půjčky. Vše si tedy dobře propočítejte a nezapomeňte zohlednit všechny osobní a rodinné výdaje. V každém případě by vám měl vyjít rozdíl mezi příjmy a výdaji, jenž vám ukáže, jaká může být maximální splátka. Rodinný měsíční rozpočet počítejte s ohledem na na dobu splácení půjčky. Důležitým faktorem je stabilita příjmů, rovněž je třeba myslet i na finanční rezervu na pokrytí nečekaných výdajů.

Pokud se ve svých orientačních výpočtech dostanete na vysokou částku, můžete si pogratulovat. Získáváte tak možnost upravit si délku splácení a díky tomu tak ušetřit nemalé finanční prostředky. Úspora je dána ušetřením na úrocích, jelikož nepřeplatíte tolik.

Nebankovní půjčka Topfinanc vám zajistí peníze ihned.

Máte více splátek? Spojte je v jednu a ušetřete?

Vaše finanční situace byla dlouhodobě krizová? Pokud splácíte více půjček najednou, můžete snížit objem měsíčních splátek pomocí sloučení nebo-li konsolidace. Ještě před tím, než o konsolidaci požádáte, si ověřte, zda nebankovní poskytovatelé půjček sloučení umožňují. Sloučení je možné na základě navýšení dlužné částky, ovšem celková měsíční splátka bude nižší, než je stávající výše splátek.

Čtěte také další tipy, jak ušetřit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *