Publikováno

Jak vyprat a vybělit zažloutlé polštáře?

Dá se říct, že každý bílý polštář časem zežloutne, a to i když pravidelně měníte jeho povlak. Zjistěte, jak své polštáře dostat do původního stavu.

Nejčastějším důvodem zežloutnutí je působení potu, které vylučuje lidské i zvířecí tělo během spánku. Pomocí potu se přirozeně reguluje teplota těla. Pot zanechá na polštáři skvrny, jenž zežloutnou a jejich odstranění je za normálních okolností náročné. My vám však poradíme postup, který zajistí opětovnou bělost polštářů.

Chcete mít své polštáře opět běloskvoucí? Zkuste náš postup

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Jak vyprat a vybělit zažloutlé polštáře?

Budete potřebovat: vařící vodu, 1 hrnek pracího prášku, 1 hrnek mycího prostředku do myčky nádobí, 1 hrnek bělidla na prádlo, 1/2 hrnku boraxu (k sehnání v drogeriích nebo potřebách pro zahrádkáře)

Postup bělení je snadný, vhodný zejména pro pračky s plněním shora

Nejdříve si zkontrolujte symboly údržby polštáře.

Pokud je možno polštář prát v pračce, pak třetinu pračky zalijte vařící vodou. Přidejte všechny prostředky a pomocí vařečky promíchejte, dokud se vše nerozpustí.

Polštář do vody ponořte, pračku zavřete a pusťte program plnění horkou vodou. Nezapomeňte navolit dvojité máchání.

Jak polštář vysušit?

Možností je vyschnutí na sluníčku nebo použití sušičky, přitom polštář ze syntetických vláken dejte na nižší teplotu, péřový polštář sušte spolu s tenisovým míčkem pro nadýchanější výsledek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *