Publikováno

Zdravé rostliny, které koupíte jen JEDNOU a už vám vydrží NAPOŘÁD!

Máte rádi zeleninu? Bez salátu, jarní cibulky nebo čerstvých bylinek si neumíte svůj jídelníček ani představit? Pak pro vás máme bezva tip!

Stravujete se zdravě a zajímá vás, jak ušetřit na nákupu některých potravin? Přinášíme vám další možnost, jak ušetřit v kuchyni!

Jarní cibulka, ale také kulatá cibule, česnek, salát, mrkev, to jsou potraviny, které jsou součástí mnoha receptů. Nemusíte je nakupovat stále dokola, stačí, když si jejich zbytky ponecháte a namočíte do vody.

  • Bydlení a doplňky
  • Bytový textil
  • Kuchyně a jídelna
  • Prostírání

Chytré pěstování zdravých potravin

Některé potraviny, jenž používáte v kuchyni  téměř každý den, lze znovu snadno vypěstovat. Ze zbytků je možné vypěstovat novou hlavu salátu, čerstvou jarní cibulku nebo česnek.

Chytrým znovuvypěstováním potravin ušetříte! 

Připravili jsme vám seznam zdravých potravin, které koupíte pouze jednou a využitím jejich zbytků k vypěstování vám zůstanou, s trochou nadsázky, napořád!

1. Jarní cibulka

Z koupené jarní cibulky si nechte dva centimetry výhonků s kořeny a ponořte je to sklenice s vodou. Stačí pět dnů a ze zbytků lze vypěstovat zcela novou jarní cibulku, kterou můžete použít na všechny oblíbené recepty.

Pozn. Také klasickou žlutou nebo červenou cibuli můžete nechat takto vyklíčit. Někteří celou cibuli rovnou zasadí do země. 

2. Bazalka

Z koupené bazalky odstřihněte pár stonků a ty dáte do sklenice s vodou. Sklenici pak umístíte na parapet, kam svítí přímé slunce. Až dorostou kořínky do délky dvou cm, je vhodné rostlinky zasadit. Bazalka vám takto poroste jedna radost.

Pozn. Podobně můžete vypěstovat koriandr, petržel či jakoukoliv jinou bylinku. 

3. Mrkev

Konce mrkve s natí se běžně useknou a vyhodí. Pokud si je však necháte a ponoříte do malého množství vody, můžete vyrostlé výhonky používat jako okrasnou přílohu nebo do salátů.

4. Česnek

Začal vám koupený česnek klíčit? Vyklíčené stroužky ponořte do vody a nechte dále růst. Výhonky mají mnohem lepší chuť než samotný stroužek, hodí se do těstovin, salátů nebo pro ozdobu pokrmu.

zelenina-1

5. Římský salát

Celý římský salát s kořeny ponořte do vody a dejte na okno. za zhruba 14 dní uvidíte nové lístky a za měsíc už budete mít salát na přílohu.

6. Zázvor

Zasazenín do půdy proces klíčení urychlíte, i tak je to ovšem otázka několika měsíců. Na první sklizeň si počkáte až deset měsíců.

Máte s tímto pěstováním zkušenosti? 

1 komentář u „Zdravé rostliny, které koupíte jen JEDNOU a už vám vydrží NAPOŘÁD!

  1. […] Čtěte také: Zdravé rostliny, které koupíte jen JEDNOU a už vám vydrží NAPOŘÁD! […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *